Naučná stezka Údolím lásky

Naučnou stezku s prozaickým názvem Údolím lásky můžeme nalézt u obce Božice. Naše cesta začíná kousek od železniční stanice v Božicích. Má celkovou délku 5,4 km, ale chceme-li si užít každý krok, můžeme si ji rozdělit i na dva kratší okruhy.
Stezka začíná u železniční zastávky, od které se po polní cestě dostaneme na okraj přírodní rezervace Karlov a k rybníku Prostřední Karlov. Naši cestu nemůžeme ochudit o pohled na Hraběcí studánku, u které najdeme letopočet 1810. Sami můžeme pozorovat, jak se vzhled změnil za více než 200 let. Pokračujeme podél Příčního potoka k rybníku Horní Karlov a po zpevněné cestě přejdeme silnici spojující Božice s Hrádkem. Odtud dojdeme až k Božickému rybníku a podél železniční tratě se vrátíme na začátek okruhu.
Karlovský okruh měří 4,3 km a vede po stejné trase. Pouze v místě, kde bychom přešli silnici Božice – Hrádek se vracíme zpět k vlakovému nádraží a na začátek cesty. Ano, je to tak. Kdo se vydá po této cestě tak neuvidí Božický rybník.
Ten uvidí ti, kteří se vydají po Božickém okruhu s délkou 2,2 km. Od železniční zastávky se po přejití silnice spojující Božice a Hrádek dostaneme na trasu směrem k Božickému rybníku. Dál už cesta pokračuje k železniční trati a jsme v cíli.
Pobyt v přírodě však není to jediné, co čeká návštěvníky na stezce Údolím lásky. Oblast je bohatá na různé druhy živočichů a rostlin (více informací o fauně a floře). Budete-li mít štěstí, můžete potkat ondatru, užovku, vrkoče nebo se kochat pohledem na dřín, konvalinku, lilii nebo jen růži. Vždyť se procházíte v údolí lásky.

Zůstaňte na Hrušovansku přes noc a neváhejte využít Penzionu Semerád v Hevlíně.