Adventní trhy Laa an der Thaya

Také už se nemůžete dočkat příchodu Ježíška a hledáte chvíli na rozptýlení se, nebo na nákup vánočních dárků? Tak přijeďte na adventní trhy do rakouského městečka Laa an der Thaya. Již poslední týden v listopadu se pravidelně každý rok rozzáří vánoční výzdoba, která lemuje místní uličky. Předvánoční atmosféra a nálada je cítit prakticky na každém rohu. Malebné sklepní uličky, ochutnávky regionálních specialit to je jen zlomek toho, co se dá prožít v tomto lázeňském městečku.

Adventní čas nenechá chladným vůbec nikoho. A to ani, když venku příjemně mrzne. Červené nosy dětí, rodičů i prarodičů jsou jasným důkazem příchodu zimy, příchodu Vánoc, příchodu období, na které všichni rádi vzpomínáme. Tak neseďte doma a přijeďte do Laa.

Adventní trhy Laa

Adventní akce v oblasti Land um Laa

Pokud vás nelákají „jen“ samotné trhy, potom třeba změníte svůj názor, když si prohlédnete bohatý, adventní program, a přijedete na některou z akcí do oblasti Land um Laa. Malé návštěvníky jistě zaujme Mikulášský průvod nebo vánoční hra o narození Ježíška. Dospělí zcela jistě naleznou zalíbení v ochutnávkách vína a regionálních specialit, v romantických procházkách historickou částí města nebo kolem řeky Dyje, nebo v přátelském povídání a setkávání s přáteli.

Vůně punče, svařáku, klobásek, sýrů a dalších dobrot si neposedně pohrává s našimi chutěmi, a pokud nespěcháte hned domů autem, můžete ochutnat i domácí pálenky.

Adventní akce v roce 2018

Adventní trhy ve sklepní uličce „Loamgrui“

1. a 2. prosince probíhají Adventní trhy ve sklepní uličce „Loamgrui“ v obci Unterstinkenbrunn. Ve více než 60 sklípcích můžete ochutnat nejen regionální vína a místní speciality, ale můžete si domácnost vybavit ručně dělanými vánočními ozdobami, módními šperky nebo vánočními jesličkami. Trhy začínají každý den od 12:00.

Mikulášský průvod na náměstí v Laa

2. prosince se od 17:00 uskuteční tradiční Mikulášský průvod na náměstí v Laa. Za zvuků příjemné vánoční hudby nás navštíví Mikuláš s anděly a čerty.

Adventní hodinka a otevření výstavy betlémů

2. prosince se v 15:00 u Staré radnice v Laa otevřou během Adventní hodinky výstavy betlémů.

Mikulášská slavnost ve Wultendorfu

2. prosince se ve 12 km vzdálené obci Wultendorf uskuteční Mikulášská slavnost. Začátek je plánován na 16:30.

Výstava betlémů ve Vlastivědném muzeu Laa

2., 8., 9., 16. a 23. prosince v čase 14-18 se uskuteční Výstava betlémů ve Vlastivědném muzeu Laa.

Mikuláš v Therme Laa

6. prosince navštíví Termální lázně Laa an der Thaya Mikuláš. Těšit se na něj můžete ve 14:00.

Adventní trh ve sklepní uličce Großharras

8. prosince od 14:00 proběhne romantický a plný tradic Adventní trh ve sklepní uličce Großharras.

Adventní trh na zámku Kirchstetten

8. a 9. prosince můžete navštívit vždy od 14:00 Adventní trh na zámku Kirchstetten. Na tomto barokním zámku proběhne ohňostrojová show a výstava vánočních jesliček.

Bobulový advent Loosdorf

8. a 9. prosince (14:00-20:00) se koná i Bobulový advent Loosdorf. Místo konání je Bobulová zahrada Hummel.

Adventní trh ve sklepní uličce Kellertrift

Do třetice 9. a 10. prosince,tentokrát v Patzmanndorfu, proběhne Adventní trh. Protože proběhne ve sklepní uličce Kellertrift bližší popis snad ani není potřeba.

Adventní trh ve Winkelau

15. a 16. prosince se v Loosdorfu vždy od 14:00 koná Adventní trh ve Winkelau.

Vánoční hra o narození Ježíška

15., 16., 22. a 23. prosince (vždy od 17:00) je na Skalním jevišti ve Staatzu připravena Vánoční hra o narození Ježíška.

Zdobení scény jesliček

16. prosince ve Staatzu se od 16:00 můžete zúčastnit akce s názvem Zdobení scény jesliček.

Vánoční trh u vinotéky Weinstein

16. prosince se zakončí letošní plánované adventní akce 4. Vánoční trh u vinotéky Weinstein. Začátek je od 14:00 ve Weinstein Wein.Laden.Bar.

Více informací o akcích najdete na webu Land um Laa.

Prohřejte se v Termálních lázní Laa an der Thaya.

Pokud Vám už bude opravdu zima, můžete se prohřát ve známých termálních lázních, které jsou otevřeny celoročně a jsou oblíbené i mezi českými a slovenskými hosty. Saunový svět, svět Silent Spa, masáže, relaxační a kosmetické procedury Vás jistě také potěší. Vstupné je příznivé a odvíjí se od doby strávené v lázních. V nabídce jsou také tematické dny, kdy získáte celodenní vstup za výhodných podmínek. A pokud máte v den vstupu narozeniny, máte vstup do lázní Laa zdarma. Malý dárek, který jistě udělá velkou radost.

Přejeme Vám krásný adventní čas a těšíme se na viděnou.

Penzion Semerád v Hevlíně
Jsme jen 5 km od Therme Laa.