Penzion Semerád v Hevlíně

Ubytování v Hevlíně

Penzion SEMERÁD poskytuje rodinné ubytování v Hevlíně (okr. Znojmo) ve 3 lůžkových apartmánech a v 2, 3 a 4 lůžkových pokojích se snídaní. Máme k dispozici jeden samostatný pokoj pro osoby s pohybovým handicapem s bezbariérovým přístupem. Celková kapacita penzionu je 44 lůžek, 2 přistýlky a 1 dětská postýlka. Plánujete-li firemní školení nebo rodinné oslavy, můžeme Vám nabídnout konferenční prostory s kapacitou 40 míst a společenskou místnost s krbovými kamny s kapacitou přes 30 míst.

Okolí penzionu

Termální lázně Laa an der Thaya

Termálních lázně v Laa an der Thaya, od kterých jsme cca 5 km autem, na kole, pěšky, autobusem i v kočárku, jsou celoročně otevřené. Můžete je tak navštívit kdykoliv si budete chtít odpočinout od každodenních starostí a prožít příjemný wellness pobyt např. v Silent Spa nebo v Rodinné oáze. Na stránkách penzionu pro Vás aktualizujeme ceníky i zvýhodněné nabídky. V létě platí oblíbený tarif Sluníčko. Více informací o Therme Laa jsme pro Vás zpracovali na námi provozovaných informačních stránkách. Pro naše hosty máme i slevu na vstupném. U tarifu na 3 hodiny zaplatíte o 1 EUR méně oproti ceníku.  Na rozdíl od lázní v Laa u nás můžete zaplatit i v českých korunách.

Cyklistika

Hevlín a jeho okolí je propojeno několika cyklostezkami, včetně známé cyklotrasy Brno – Vídeň. Jsme proto připraveni postarat se také o Vaše jízdní kola. Pokud s sebou kola nemáte, rádi Vám je půjčíme. Fanoušci inline bruslení mohou vyrazit po trase z Hevlína až do Mikulova.

Historické památky

Milovníci historie mohou navštívit mnoho památek nejen v okolí Hevlína. Ať se již rozhodnete navštívit kteroukoliv z památek v mikroregionu Hrušovansko např. Emin zámek, kde působil slavný secesní malíř Alfons Mucha), Hraběcí studánka z roku 1810 nebo v okolí Laa (např. některá z muzea), jistě se Vám budou líbit. Také technická památka Vodního mlýnu ve Slupi nadchne malé i velké. Podél česko-rakouských hranic máme vojenské bunkry postavené v roce 1936, které zajišťovaly bezpečnost během 2. světové války.

Kulturní a společenské akce

Pravidelně zveřejňujeme zajímavé kulturní a společenské akce a události v našem okolí. Můžete si tak vybrat ty, které Vás zajímají, a podle toho si i u nás naplánovat ubytování během Vašeho výletu nebo dovolené.

Přírodní památky

Okolo obce Hevlín je několik zajímavých přírodních památek. Nejblíže je nám ve směru na Dyjákovice Přírodní památka Hevlínské jezero, tedy mokřad, který na 9,36 ha poskytuje útočiště četným rostlinným i živočišným druhům. Směrem na Hrušovany nad Jevišovkou se rozprostírá na 340 ha Přírodní památka Travní dvůr, ve kterém nalezneme 8 různých biotopů s bujnou vegetací a pestrou faunou. O trochu dále je Naučná stezka Údolím lásky, která se táhne v délce 5,4 km podél božických rybníků. Navštívit můžete i jednu z nejstarších přírodních rezervací v Karlově.

Sportovní aktivity

Máte chuť vyzkoušet si netradiční sportování? Vydejte se po řece Dyji ze Znojma přes Hevlín až k Novomlýnským nádržím. Nemáte-li tolik času, a přesto byste si chtěli zahrát tenis, bowling a kuželky, nebo některý z halových sportů, najdete sportovní vyžití i pro Vás. Trochu dále od nás je Aqualand Moravia v Pasohlávkách, kam se můžete vydat na některý z automobilových nebo cyklistických výletů.